කෝවිඩ්-19 හේතුවෙන් වසරක් කල්දැමූ ‘The Hundred’ ක්‍රිකට් තරගාවලිය හෙට සිට අගෝස්තු 21 වනදා පැවැත්වීමට සියලු කටයුතු සූදානම් කර තිබේනවා. එංගලන්ත ක්‍රිකට් මණ්ඩලය මගින් සංවිධානය මෙම තරගාවලිය සඳහා කණ්ඩායම් 08 ක් සහභාගි වනවා.

මෙම තරගාවලිය ජයග්‍රහණය කරන කණ්ඩායමට යූරෝ 150,000 ක මුදලක් ප්‍රදානය කිරීමටද නියමිතය. එය ශ්‍රී ලංකාවේ මුදලින් රුපියල් කෝටි තුනහමාරකට අධික මුදලකි.

Trent Rockets, Northern Superchargers, Birmingham Phoenix, Southern Brave, Welsh Fire, Oval Invincibles, Manchester Original, London Spirit ලෙස මෙම තරගාවලියට එක්වෙන කණ්ඩායම් නම් කර තිබෙනවා.

මෙම තරගාවලියේ එක් එක් කණ්ඩායම් සඳහා ක්‍රීඩා කරන ක්‍රීඩකයන්

Trent Rockets

Joe Root (c), Rashid Khan, Alex Hales, Matthew Carter, Dawid Malan, Tom Moores (wk), Steven Mullaney, Ben Cox (wk), Lewis Gregory, D’Arcy Short, Luke Wood, Luke Wright, Samit Patel, Timm van der Gugten, Sam Cook, Wahab Riaz, Machant de Lange.

Northern Superchargers

Ben Stokes (c), Adil Rashid, David Willey, Tom Kohler-Cadmore, Adam Lyth, Brydon Carse, Chris Lynn, John Simpson (wk), Mujeeb Ur Rahman, Matthew Potts, Matthew Fisher, Harry Brook, Callum Parkinson, Faf du Plessis, Jordan Thompson, Ben Raine.

Birmingham Phoenix

Chris Woakes, Dom Sibley, Moeen Ali (c), Pat Brown, Adam Hose, Tom Helm, Benny Howell, Chris Cooke (wk), Liam Livingstone, Tom Abell, Daniel Bell-Drummond, Miles Hammond, Adam Milne, Imran Tahir, Finn Allen, Will Smeed, Dillon Pennington.

Southern Brave

Jofra Archer (c), Liam Dawson, George Garton, Chris Jordan, Tymal Mills, Delray Rawlins, James Vince, Alex Davies (c), Max Waller, Craig Overton, Ross Whiteley, Danny Briggs, Devon Conway, Quinton de Kock, Jake Lintott, Colin de Grandhomme.

Welsh Fire

Ollie Pope (c), Jonny Bairstow (wk), Tom Banton, Ben Duckett, Qais Ahmad, Ryan Higgins, David Payne, Liam Plunkett, Jake Ball, Iain Cockbain, Josh Cobb, Matt Critchley, David Lloyd, Jimmy Neesham, Glenn Phillips (wk), Leus du Plooy.

Oval Invincibles

Sam Curran, Rory Burns, Tom Curran, Reece Topley, Alex Blake, Sunil Narine, Jason Roy, Nathan Sowter, Sam Billings (c & wk), Laurie Evans, Will Jacks, Sandeep Lamichhane, Saqib Mahmood, Colin Ingram, Brandon Glover, Jordan Clark, Jordan Cox.

Manchester Originals

Jos Buttler (c & wk), Joe Clarke, Phil Salt, Matt Parkinson, Lockie Ferguson, Jamie Overton, Tom Lammonby, Steven Finn, Colin Ackermann, Richard Gleeson, Tom Hartley, Carlos Brathwaite, Colin Munro, Ollie Robinson, Sam Hain, Fred Klaassen.

London Spirit

Zak Crawley, Dan Lawrence, Eoin Morgan (c), Mohammad Amir, Jade Dernbach, Mohammad Nabi, Luis Reece, Adam Rossington (wk), Mason Crane, Joe Denly, Josh Inglis (wk), Roelof van der Merwe, Mark Wood, Ravi Bopara, Chris Wood, Blake Cullen.

තරග කාලසටහන

July 22, Thursday
Oval Invincibles vs Manchester Originals

July 23, Friday
Birmingham Phoenix vs London Spirit,

July 24, Saturday
Trent Rockets vs Southern Brave, Trent Bridge – .
Northern Superchargers vs Welsh Fire, Emerald Headingley

July 25, Sunday
London Spirit v Oval Invincibles, Lord’s – .
Manchester Originals v Birmingham Phoenix, Emirates Old Trafford

July 26, Monday
Trent Rockets v Northern Superchargers, Trent Bridge

July 27, Tuesday
Welsh Fire v Southern Brave, Sophia Gardens

July 28, Wednesday
Manchester Originals v Northern Superchargers, Emirates Old Trafford

July 29, Thursday
London Spirit v Trent Rockets, Lord’s

July 30, Friday
Southern Brave v Birmingham Phoenix, Ageas Bowl

July 31, Saturday
Welsh Fire v Manchester Originals, Sophia Gardens – .
Northern Superchargers v Oval Invincibles, Emerald Headingley

August 1, Sunday
Birmingham Phoenix v Trent Rockets, Edgbaston – .
London Spirit v Southern Brave, Lord’s

August 2, Monday
Oval Invincibles v Welsh Fire, Kia Oval

August 3, Tuesday
London Spirit v Northern Superchargers, Lord’s

August 4, Wednesday
Birmingham Phoenix v Oval Invincibles, Edgbaston

August 5, Thursday
Manchester Originals v Southern Brave, Emirates Old Trafford

August 6, Friday
Welsh Fire v Trent Rockets, Sophia Gardens

August 7, Saturday
Southern Brave v Northern Superchargers, Ageas Bowl

August 8, Sunday
Oval Invincibles v Trent Rockets, Kia Oval

August 9, Monday
Birmingham Phoenix v Welsh Fire, Edgbaston

August 10, Tuesday
Manchester Originals v London Spirit, Emirates Old Trafford

August 11, Wednesday
Southern Brave v Welsh Fire, Ageas Bowl

August 12, Thursday
Northern Superchargers v Manchester Originals, Emerald Headingley

August 13, Friday
Trent Rockets v Birmingham Phoenix, Trent Bridge

August 14, Saturday
Oval Invincibles v London Spirit, Kia Oval

August 15, Sunday
Trent Rockets v Manchester Originals, Trent Bridge

August 16, Monday
Southern Brave v Oval Invincibles, Ageas Bowl

August 17, Tuesday
Northern Superchargers v Birmingham Phoenix, Emerald Headingley

August 18, Wednesday
Welsh Fire v London Spirit, Sophia Gardens

August 20, Thursday
TBC vs TBC

August 21, Friday
The Hundred 2021 Finals

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here